Atlantic crossing with you XI 2016

 

 

Crossing Atlantic will be our first step to start the World Rally 
Big adventure with a lot of preparation just to achieve a dream of every sailor – Atlantic Crossing. 
As we are not brave enough to do it by ourselves and it is also not too attractive to do it without good companion, we are going to sail with some friends and people who are keen on of sailing.
Having the experience from Atlantic crossing in 2009 with ARC (Atlantic Rally for Cruisers) we would like to prepare this event even better (see our pictures from 2009 ARC in gallery).
Below you can find proposed dates for our trip – the remaining information will be given in Polish as majority of participants are from Poland.



                        Rejs przez Atlantyk, marzenie wielu  żeglarzy ...

 

 

Wstępnie planowaliśmy wyjście 15 XI  z Wysp Kanaryjskich  na Zielony Przylądek ok 5 dni  do przebycia 800Nm i z Zielonego Przylądka na Karaiby  >>  Martynika ok 2 tygodni do przebycia  2100Nm
Na Zielonym Przylądku spędzimy kilka dni w zależności od preferencji załogi i warunków pogodowych

W związku z większym zainteresowaniem podzieleniem wyprawy na dwa etapy, chcemy zorganizować pierwszy rejs z Kanarów na Wyspy Zielonego Przylądka połączone ze zwiedzaniem tamtejszych wysypek i zatoczek w terminie 5XI-19XI. Drugi etap rozpocząłby się 22 XI z Wysp Zielonego Przylądka na Martynikę i powinien się zakonczyć 14 XII 2016. Możliwe że dotrzemy wcześniej wtedy według preferencji możemy zwiedzić pobliską uroczą Santa Lucię.


Rejs przez Atlantyk, to marzenie wielu  żeglarzy niestety pozostające w tej sferze gdyż jest dość trudne do zrealizowania. O ile wiele miejsc na świecie dziś stoi dla entuzjastów żeglarstwa otworem oferując nawet na odległych zakątkach  na świecie różne jednostki w czarterze pozostawiając żeglarzom jedynie organizację przelotów, o tyle przemierzanie oceanów na łódkach czarterowych należy do rzadkości.
Przede wszystkim jachty przeznaczone do czarterów mają nieco inną budowę oraz wyposażenie w porównaniu do łódek specjalnie zaprojektowanych i wyposażonych od samego początku z myślą o opłynięciu globu. 
                                                                           ……. może, się spełnić.
To jedyna w swoim rodzaju okazja przepłynięcia Atlantyku na wyjątkowej jednostce jaką jest zbudowany w stoczni brytyjskiej firmy Oyster Marine jacht Oyster 46 s/y SUNsuSEA pod Polska banderą. Stocznia Oyster z wieloletnią  tradycją w budowie ekskluzywnych i dzielnych jednostek należy to jednej z kilku najbardziej znanych i najlepszych na świecie. Podczas swojej ponad 35 letniej działalności wyprodukowała zaledwie ok 1 200 jachtów w tym głównie super jachty o wielkości 60 –120 stóp.
Jacht doskonale wyposażony. Przykładamy wyjątkowa uwagę do bezpieczeństwa zatem na jachcie SUNsuSEA znaleźć można bogate wyposażenie komunikacyjne, ratunkowe, wspomagające ewentualne akcje ratunkowe lub ułatwiające żeglugę w trudnych warunkach.

Marzenie każdego żeglarza! Dołącz do nas!

 

 

Contact Information

Phone

+48 693-061-347

Working hours

Mon - Fri / 10:00 - 18:00
Sea LEDS
© Copyright 2024 SeaLEDS